Місцева символіка - подарунок громаді до ювілею населеного пункта
Місцева символіка - подарунок громаді до ювілею населеного пункта

Нині в Україні є 350 малих міст, у яких проживає близько 20% населення. Такі міста (з населенням до 50 тис. чоловік) займають особливе місце в соціально-економічному, історичному розвитку країни. В них сформувалась національна культура, вони є основою прогресу та створення великих виробничих та містобудівних комплексів. Місто Білицьке, як і значна частина малих міст України безвідносно до географічного розташування - немов безликі брати-близнюки. З низьким рівнем соціальних послуг, проблемами функціонування підприємств житлово-комунального господарства, неспроможним міським бюджетом, історико-культурним занепадом.

Але, як кажуть, "Спасіння утопаючих - діло рук самих утопаючих" - тому постійно дивитись у сторону столиці, та чекати перегляду існуючих або впровадження нових законів недоцільно в ситуації, коли малі міста практично знаходяться на межі виживання. Отже основну функцію в проведенні соціально-економічних реформ на місцях повинні відігравати органи місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування представляє собою засіб урегулювання процесу відтворення в інтересах населення, що мешкає на цій території. Воно виступає необхідною умовою для забезпечення відповідності інтересам мешканців рішень, що приймаються органами влади і управління.

Міський голова, депутати Білицької міської ради V скликання, члени виконавчого комітету, працівники апарату виконавчого комітету з початку роботи новообраної влади зарекомендували себе як самовіддані, відповідальні, професійні працівники, здатні працювати в одній команді, приймати ефективні рішення на благо територіальної громади. Одним з таких актів є прийняття радою рішення про розроблення та затвердження символіки територіальної громади міста Білицьке, яка відображає історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції.

На мій погляд, на поточний період це дійсно важливе рішення, тому, що народ, який не знає своєї історіі, не цінує свою історико-культурну спадщину, ніколи не буде багатий.

Також, на поточний період це питання і актуальне ще й тому, що в наступному, 2009 році нашому населенному пункту виповнюється 100 років з дня заснування, і за вікову історію існування Білицького - і за часи Радянської влади, і за часи становлення незалежної України, наше місто існувало без гербу, флагу, гімну, іншої місцевої символіки, а це - як корабель без вітрил - далеко не відпливе.

5 листопада 2008 року на черговому засіданні сесії міської ради рішенням міської ради № V/25-8 - було затверджено герб територіальної громади міста Білицьке. А напередодні дня місцевого самоврядування, на сесії міської ради 4 грудня 2008 року затверджено прапор, почесна грамота та знак почесного громадянина міста Білицьке. І хочеться вірити, що та позитивна динаміка розвитку міста, яка закладена в символи гербу, відобразиться на позитивному розвитку міста Білицьке. 

В.А. Зубкова

Секретар Білицької міської ради

Категория: Город сегодня | Добавил: HELEN (19.08.2009)
Просмотров: 1214 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 alex-w  
Кстати, некоторые товарищи критикуют наш герб (завидуют, конечно). Лично мне и герб, и флаг, и гимн очень даже нравятся! cool

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]