19:04
Аварія на колекторі та її наслідки

Коментар Білицького міського голови

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
 
З цією метою органи місцевого самоврядування,територіальна громада м. Білицького здійснюють на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захист життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.
 
Але через багаторічну бездіяльність Добропільського міськводоканалу в місті не ремонтувався колектор. Протягом останніх двох років міська влада попереджала, що каналізаційне господарство потребує капітального ремонту, але до наших попереджень і вимог відповідальні особи залишалися глухими, доки не сталася надзвичайна подія - аварія міського колектору та її несвоєчасна ліквідація призвели до забруднення вулиць міста, водоймища та городів громадян. Щогодини у навколишнє середовище витікало до 37 м3 стічних вод і це протягом кількох місяців. 
 
Міський ставок перетворився на стічну яму. Санітарно-епідеміологічною службою виявлено у воді небезпечні мікроорганізми, збудники важких інфекційних захворювань.
 
Територіальною громадою, органами місцевого самоврядування міста вживаються невідкладні заходи для ліквідації аварії на колекторі та її наслідків. Облводоканалом розпочато ремонтні роботи, виділено кошти та будматеріали. Але ситуація залишається складною і потребує додаткових заходів, які в свою чергу не можуть не можуть бути виконані миттєво.
 
Витікання стічних вод в навколишнє середовище припинено. Та водоймище настільки забруднено, що значне потепління може спровокувати розповсюдження захворювань.
 
Зважаючи на це, прошу мешканців м. Білицького зберігати спокій та бути обережними. Не перешкоджати проведенню ремонтних робіт, роз'яснювати, особливо дітям, що користування водою зі ставка, знаходження на березі водоймища дуже небезпечні для здоров'я та життя людей, тварин та домашньої птиці.
 
З повагою до громадян і турботою про Вас
 
О.Т. ЗАВАРЗІН,
Білицький міський голова
Новий шлях №26 (10380)
 
 
2 квітня 2008 року

ЗАЯВЛЕНИЕ ОБ ЭКОЛОГИЧЕСКИХ ПОСЛЕДСТВИЯХ РЕКОНСТРУКЦИИ КАНАЛИЗАЦИОННОГО КОЛЛЕКТОРА В Г. БЕЛИЦКОЕ

 
Рассматриваемый канализационный коллектор из ж/б труб диаметром 500 мм расположен в г. Белицкое и проходит от пересечения ул. Донецкой с ул. Харьковской, пересекает городской парк культуры и отдыха, проходит по ул. Шевченко, пересекая магистральную автодорогу Донецк-Александрия, к городским очистным сооружениям.
 
В настоящее время коллектор находится в аварийном состоянии в связи с разрушением его верхней части, что приводит к эксфильтрации фекальных вод в грунт и загрязнению прилегающей территории.
 
Рабочим проектом предусмотрена реконструкция системы канализования хозяйственно-бытовых сточных вод путем ремонта существующего самотечного коллектора и прокладки параллельно существующему коллектору второй нитки из полиэтиленовых труб диаметром 500 мм.
 
Для нормальной эксплуатации коллектора на углах поворота и в местах изменения уклона устраиваются смотровые колодцы (КК1 - КК47). В месте пересечения трубопровода с автодорогой и ж/д дорогой для его защиты предусмотрено устройство стального кожуха из труб диаметром 900 мм.
 
После проведения работ по реконструкции коллектора предусмотрена рекультивация всех нарушенных земель.
 
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух при проведении работ по реконструкции коллектора составят 0.529 т/год ПСК < 20%, 0.050 т/год ПСК 20-70%, 1,59 т/год диоксида азота, 0,37 т/год сажи, 0.27 т/год сернистого ангидрида. 2,86 т/год оксида углерода, 0,46 т/год углеводородов предельных.
 
Выполненная оценка воздействий на атмосферный воздух показала, что во время проведения работ по реконструкции максимальные приземные концентрации загрязняющих веществ на ближайших жилых домах не превысят ПДК по всем ингредиентам.
 
После завершения работ выбросы загрязняющих веществ прекратятся, и состояние атмосферного воздуха будет характеризоваться фоновыми концентрациями.
 
Дополнительного воздействия на геологическую среду, растительный и животный мир не ожидается
 
Обращение с образующимися при проведении работ отходами и их утилизация предусмотрены в соответствии с требованиями действующего природоохранного законодательства.
 
Ответственность за данные обязательства при строительстве канализационного коллектора берет на себя Добропольский отдел капитального строительства. 
 
В.В.АНТОНОВ, 
начальник Добропольского отдела капитального строительства
 
А.А.ПОПОВ, 
директор ООО «Стапкер»


Схожі новини:

Категория: Городские проблемы | Просмотров: 746 | | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]